Kreatywne zielone układy – relacja z siódmego spotkania Klubu Kreatywnych Kobiet

Świerkowe gałązki, tuje i ostrokrzewy, hortensje, jarzębina, drut i wosk – takie materiały można było zobaczyć 25 października br. w Bibliotece w Łazach. Dlaczego? Ponieważ kreatywne kobiety należące do Klubu zdecydowały, że ich siódme spotkanie poświęcą przygotowaniu stroików oraz ekologicznych wiązanek na zbliżające się święto 1 listopada. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem, cmentarzem, dla innych z modlitwą, pamięcią, wiązanką kwiatów. Właśnie wiązanki i zielone kompozycje były celem wtorkowego spotkania kreatywnych kobiet.

W Bibliotece powstały ich różne odsłony. Część z nich tworzona była od początku do końca z roślin zielonych, niektóre otrzymywały dodatek w postaci sztucznych kwiatów. Klubowiczki wymieniały się pomysłami i sposobami układania roślin, dzięki czemu powstawały tradycyjne wiązanki, formy florystyczne w kształcie wianków czy podłużnych kompozycji. Każda z pań przygotowała własną roślinną dekorację, którą będzie można jako wyraz pamięci o tych, którzy odeszli, zanieść na cmentarz.