Ferie w Bibliotece 2023 – relacja

Grupa dzieci i młodzieży ubrana w karnawałowe maskiZabawa, edukacja, pomysłowość, kreatywność… te słowa mogłyby z powodzeniem opisać „Ferie w Bibliotece 2023”.
Zimową biblioteczną przygodę dzieci i młodzież rozpoczęły spotkaniem profilaktycznym „Zimowe szusowanie”, wytężając szare komórki w związku z tematami przewodnimi: zimą i bezpieczeństwem. 17 stycznia wraz z Pizzerią Piwnica młodzież świętowała Światowy Dzień Pizzy. Poznały proces tworzenia okrągłych placków z dodatkami, które zawładnęły nie tylko włoskim krajem. Nie obyło się też bez degustacji. Kolejnym wydarzeniem były warsztaty „Mindfulness” – trening uważności z Pani Dominiką Biały-Pająk, dzięki której uczestnicy bibliotecznych ferii doświadczali chwili obecnej i wyciszali emocje. Działaliśmy także kreatywnie. W Dniu Wiedzy o Pingwinach dzieci i młodzież budowały makiety arktycznej krainy, a kolejnego tworzyli obrazki z koralików do prasowania. 23 stycznia w Bibliotece w Łazach zagościł Uniwersytet Rozwoju z Częstochowy, by przeprowadzić warsztaty kuchni molekularnej. Dzieci i młodzież wzięły także udział w podchodach pod hasłem „Zimowe laboratorium śmiechu” i podsumowały ferie spotkaniem karnawałowym, podczas którego tworzyły maski i wzięły udział w balu.
Szereg aktywności był także udziałem sześciu filii bibliotecznych: w Niegowonicach, Wysokiej, Chruszczobrodzie, Grabowej, Rokitnie Szlachecki i Ciągowicach. Odbywały się tam zajęcia plastyczne i twórcze, czytania dla najmłodszych i kreatywna praca z książką, turniej planszówek, zajęcia edukacyjne z robotem Photon, literackie podchody i warsztaty origami.
Z akcji “Ferie w Bibliotece 2023” skorzystało 491 uczestników.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas pełen zabawy, edukacji, rozmów, śmiechu, tworzenia i rozwijania umiejętności.

Zajęcia dofinansowano ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii.

Skip to content