Łańcuszek dobroci w akcji

Stół zapełniony dzierganymi kocykami, a za nim uczestniczki spotkań z cyklu łańcuszek dobrociBezinteresowna praca na rzecz drugiego człowieka to piękny dar poświęcenia swojego wolnego czasu na to, aby sprawić radość innym. Miło jest nam poinformować lokalną społeczność, że kolejna partia wydzierganych kocyków, (niektórych z czapeczkami) została wysłana do Redemptoris Missio Fundacji Pomocy Humanitarnej w Poznaniu. Sześć dużych kartonów, a w nich 146 kocyków, to wiele godzin pracy pań, które z sercem angażują się w naszą akcję „Łańcuszek dobroci”. Niezmiernie cieszy fakt, że wielu maluchów z odległego Kamerunu będą mamy otulały kocykami z Łaz. Oczywiście taka praca byłaby niemożliwa bez odpowiedzi społeczności lokalnej na apele o przekazywanie wełny, która nadal jest nam potrzebna do tworzenia pięknych kolorowych kocyków. Jeśli mają Państwo jeszcze w swoich domach zapasy niepotrzebnej włóczki, prosimy o przyniesienie jej do Biblioteki. Panie wydziergają z niej ciepłe, piękne kolorowe kocyki. Wszystkim osobom, które przekazały włóczkę i Paniom, które dziergały w zimowych miesiącach jeszcze raz serdecznie dziękujemy, a chętnych zapraszamy do współpracy. Spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 16:00. Szczegółowe informacje w kalendarium Biblioteki w Łazach.