Letnia łąka w bibliotece – relacja z warsztatów z Dorotą Jankiewicz

Dziewczynki przy stołach pracujące z wełną czesankowąWe wtorek 13 czerwca br. w Bibliotece Publicznej w Łazach odbyły się międzypokoleniowe warsztaty rękodzieła artystycznego „Zafilcowane”, które poprowadziła Pani Dorota Jankiewicz. Uczestniczki spotkania spędziły kreatywne popołudnie, formując różnobarwne kwiaty, mające stanowić ozdoby toreb, odzieży i domu.
Podczas filcowania na mokro materiałem budulcowym stała się dla nich wełna czesankowa, czyli wełna owcza wykorzystywana do produkcji gładkich i miękkich materiałów. Jest miła w dotyku, a zarazem ma mocne włókna, dzięki czeku jest wyjątkowo wytrzymała i przyjemna w obróbce.
Wiedzione podpowiedziami Pani Doroty dziewczynki, dziewczyny i kobiety odrywały kłębki wełny i na chwilę stawały się budowniczymi, odpowiednio układając puszyste warstwy, by łączyć je z wodą i mydłem. Zawijały, rolowały i masowały, a nawet zgniatały swoje projekty. Poszczególne etapy prac prowadziły do efektu końcowego – kolorowych kwiatów, z których można było z powodzeniem ułożyć letnią łąkę. Było barwnie i z uśmiechem, czyli tak jak lubimy najbardziej.
Dziękujemy uczestniczkom za zaangażowanie i emocje, a prowadzącej za chęć dzielenia się swoimi pasjami.  

Skip to content