Kierunek zdrowie – relacja z wykładu

Aleksandra Molendowska przy rzutniku, na pierwszym planie uczestnicy prelekcji o zdrowiu15 maja w Bibliotece Publicznej w Łazach odbyło się spotkanie z Aleksandrą Molendowską. Było to pierwsze spotkanie inaugurujące cykl wykładów zatytułowanych „Kierunek zdrowie”, które odbywać się będą w kolejnych miesiącach w naszej Bibliotece, a poświęcone zostaną tematyce dotyczącej medycyny naturalnej.
Aleksandra Molendowska to ceniona w środowisku specjalistka z dziedziny neuropatii. Jako magister farmacji przez 18 lat pracowała w aptece. Obecnie prowadzi Gabinet Medycyny Naturalnej w Dąbrowie Górniczej i stara się pomagać ludziom w różnego rodzaju schorzeniach. Dietoterapia, biorezonans, homeopatia, ziołolecznictwo – to dziedziny, w których się specjalizuje. Aleksandra Molendowska swoje działania koncentruje wokół zdrowia: poszukiwanie naturalnych sposobów dbania o ciało i umysł, wspieranie zdrowia (tak psychicznego jak i fizycznego) i dobrostanu poprzez wykorzystanie naturalnych terapii – to jej zasadnicze cele. Jej koncepcja opiera się na przeświadczeniu, że ciało człowieka działa jak złożony układ, w którym komórki, tkanki, narządy są ze sobą powiązane.
Pierwszy wykład o temacie „Medycyna naturalna a choroby przewlekłe. Skuteczne strategie wspomagające leczenie” rozpoczął się od postawienia zasadniczego pytania: „Czy pacjenci chorujący na choroby przewlekłe muszą brać leki do końca życia?”. Otóż – jak się okazuje – a co poparte zostało wieloletnim doświadczeniem i obserwacjami Aleksandry Molendowskiej umiejętne połączenie metod medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej potrafi przynieść spektakularne efekty i wiele przewlekłych chorób można w ten sposób zahamować lub całkowicie wyleczyć – znacznie ograniczając przy tym ilość stosowanych medykamentów. A ilość przyjmowanych leków przez pacjentów z różnymi schorzeniami w ostatnich latach tylko wzrasta. Jak wynika z najnowszych badań: przeciętny chory stosuje średnio 16 różnych leków zalecanych przez lekarzy bądź dostępnych bez recepty, w tym także leki osłonowe i suplementy. A zażywanie wielu medykamentów jednocześnie, zwane polipragmazją, jest niebezpieczne – zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych powikłań i wzajemnych interakcji.
Aleksandra Molendowska przekonuje, że można poczuć się lepiej, ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby lub ją zahamować, a nawet całkowicie wyzdrowieć sięgając po naturalne składniki i metody medycyny alternatywnej, które można umiejętnie połączyć ze stosowanym w odpowiedni sposób leczeniem farmakologicznym. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się jak ważna jest medycyna naturalna, odpowiednio dobrana dieta, suplementacja i właściwy tryb życia w leczeniu wielu chorób. Na wykładzie poruszone zostały kwestie dotyczące równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, wartości PH w narządach i przestrzeniach ciała, problemów pasożytniczych. Jak poradzić sobie ze zgagą? Jakie właściwości ma ocet jabłkowy? Dlaczego jelita to nasz drugi mózg? To tylko niektóre zagadnienia, które omówiła prowadząca. Wspomniane zostały także dokonania i teorie Ottona Warburga i Joanny Budwig. Duży segment dotyczył funkcji i usprawnienia mikrokrążenia w organizmie. Redukcja bólu, poprawa jakości snu, skóry, włosów i paznokci, wyższa wydolność i siła mięśni te i wiele innych korzyści płyną z wykorzystania certyfikowanego wyrobu medycznego BEMER do terapii stymulującej mikrokrążenie.
Aleksandra Molendowska to niezwykle charyzmatyczna i inteligenta osoba. Swoją wiedzą wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczestników, czego dowodem były bardzo liczne pytania stawiane przez uczestników wykładu. Wtorkowe spotkanie okazało się bardzo owocne. Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład, który odbędzie się już w czerwcu w Bibliotece Publicznej w Łazach. Informacje na temat dokładnego terminu i godziny spotkania zostaną zamieszczone na plakatach informacyjnych w przestrzeni miejskiej, na Facebooku i stronie internetowej instytucji. Można także pytać bezpośrednio w Bibliotece.

Skip to content