Cała Polska Czyta Dzieciom

Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować, codziennie czytając dziecku dla przyjemności.

 

Biorąc pod uwagę korzyści wypływające z głośnego czytania, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach od 2003 roku bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej głośne czytanie najmłodszym “Cała Polska Czyta Dzieciom”. W ramach akcji organizowane są spotkania autorskie z autorami książek dla dzieci i młodzieży, wieczory bajek, przedstawienia teatralne oraz konkursy czytelnicze i plastyczne, do głośnego czytania zapraszani są także znani łazowianie.

Biblioteka współpracuje z innymi instytucjami promującymi akcje czytelnicze: przedszkolami i szkołami z terenu Gminy Łazy.
Jeśli chcemy żyć w kraju mądrych, uczciwych i kulturalnych ludzi, zadbajmy o to, by codzienne głośne czytanie stało się priorytetem w naszym domu oraz w przedszkolu i w szkole naszego dziecka.
“Naród, który mało czyta, mało wie. Naród, który mało wie, podejmuje złe decyzje: w domu, na rynku, w sądzie, przy urnach wyborczych. Niewykształcona większość może przegłosować wykształconą mniejszość – to bardzo niebezpieczny aspekt demokracji”.Jim Trelease, autor “The Read-Aloud Handbook” (Podręcznik głośnego czytania)

I Ty także włącz się do kampanii “Cała Polska czyta dzieciom” i zachęć innych!
malgorzata_poskrobko_2013-01-29IMG_0007malgorzata_poskrobko_2013-02-14 beata_kuc_2013-02-14
Skip to content