Spotkanie dwudziesteczwarte

dkk_-_spotkanie24_1 dkk_-_spotkanie24_2 dkk_-_spotkanie24_3

Kolejne spotkanie naszego klubu odbyło się 27.05. Omawiałyśmy książkę amerykańskiej pisarki Jodi Picoult “W imię miłości”. Zamieszczona poniżej recenzja jest zaledwie zarysem wydarzeń z uwagi na określoną formę pisarską.

Prokurator Nina Frost na co dzień oskarżająca dorosłych o molestowanie dzieci, niespodziewanie sama staje się rodzicem skrzywdzonego dziecka. Nie wierzy w skuteczność wymiaru sprawiedliwości, dlatego postanawia zastrzelić podejrzanego. Za ten wysoce naganny czyn trafia do więzienia stanowego. Cała ta sytuacja powoduje rozerwanie więzi rodzinnych. Relacje z mężem gwałtownie pogarszają się, a ich pięcioletni syn Nathaniel traci mowę. Na wniosek obrony aresztowana zmienia więzienie na areszt domowy, gdzie oczekuje procesu. W tym czasie dowiaduje się, że zabiła niewinnego człowieka, a sprawca nadal cieszy się wolnością. Od tego momentu targana wyrzutami sumienia ma świadomość niepewnej przyszłości.

Książka porusza aktualny temat (do niedawna tabu) molestowania dzieci przez osoby duchowne. W swej treści przesycona dramatycznymi przeżyciami dziecka i bezsilnością rodziców stanowi materiał o niezwykłej sile emocjonalnej.

Elżbieta Szafruga

Skip to content