Leila Meacham – “Róże” (27.09.2012 r.)

 

 

 

 

 

Motyw róż przewijał się w czasie wrześniowego spotkania DKK (czerwone i białe róże symbolizujące miłość i przebaczenie, rozsypane płatki róż,  unoszący się zapach różany). Tym razem za sprawą książki Leily Meacham  pt.”Róże”, w której autorka  stworzyła sagę rodową Toliverów , Warwicków i Du Montów. Potomkowie arystokratów stali się osadnikami w Ameryce, a symbole skłóconych rodów: czerwone i białe róże posłużyły do wyrażania uczuć : miłości i przebaczenia.

Mary Toliver na mocy testamentu otrzymuje plantację Sommerset, co spotyka się z dezaprobatą matki i brata. Klątwa ciążąca nad dziedzictwem Toliverów daje o sobie znać niespełnioną miłością do Percy’ego oraz utratą najbliższych sercu osób. Pociechą ciotecznej babki jest Rachel zakochana  w Mattcie Warwicku i plantacji.

Jednak na mocy kodycylu zostaje pozbawiona tego co kocha najbardziej, a odkryte po śmierci Mary dokumenty mają posłużyć do odzyskania Sommerset.

Ta przepiękna powieść o miłości i przyjaźni, trudnych wyborach często łamiących prawo oraz podejmowaniu nowych wyzwań była, jest i będzie prozą życia.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content