Katherine Webb – “Echa pamięci” (29.10.2015r.)

„Echa pamięci” Katherine Webb, omawiane na październikowym spotkaniu DKK, to książka pełna przerażających tajemnic związanych z rodziną sławnego malarza Charlesa Aubreya.
Niespełnione marzenia o szczęśliwym małżeństwie oraz chyląca się ku upadkowi galeria obrazów zmuszają Zacha do podjęcia ponownej próby napisania książki o sławnym artyście. Jako znawca i wielbiciel dzieł Aubreya wyrusza do nadmorskiej wsi Blacknowle, gdzie letnie miesiące malarz  spędzał z rodziną. Na miejscu odnajduje Dimity Hatcher, w której rysach rozpoznaje wielokrotnie portretowaną przez Aubreya dziewczynę. Starsza pani pod pewnymi warunkami dzieli się z nim zwierzeniami przepełnionymi bezgraniczną miłością do Charlesa. Dimity opowiada o głębokiej przyjaźni z Delphine (córką artysty) oraz o swoim koszmarnym życiu i bezmiarze cierpień, jakie zadawała jej własna matka – Valentina. Kłótnia, do jakiej dochodzi, zamyka dziewczynie drzwi do domu Aubreyów na zawsze.

Jakich strasznych czynów dopuszcza się Dimity, żeby zawładnąć sercem Charlesa? Psychicznie zniszczona przez nawiedzające ją duchy przeszłości, ukrywa prawdę przed światem. Czy Zach odkryje jej tajemnice oraz sekret swojej babci i odnajdzie sens życia u boku Hannah?

Elżbieta Szafruga

Skip to content