Liliana Fabisińska “Córeczka” (26.04.2018 r.)

Kochanek sprzed lat, obietnica złożona małej dziewczynce, sekret, który może kosztować życie wielu ludzi – takimi wątkami rozpoczęło się 26 kwietnia 2018 r. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach. O omawianej książce napisała Elżbieta Szafruga:

„Ciesząca się popularnością wśród czytelników Liliana Fabisińska jest autorką powieści „Córeczka” zadedykowanej wszystkim Polakom, którzy nigdy nie wykrywali testu na obecność HIV. Według danych statystycznych ok. 50% rodaków może nosicielem tego wirusa, choć o tym nie wie. Dziś ta nieuleczalna choroba z objawami przeziębienia może być zahamowana pod warunkiem jej wczesnego wykrycia.

Poukładane, szczęśliwe życie Agaty psychoterapeutki , pedagoga uczelnianego, eksperta od wychowania dzieci i rozwiązywania problemów rodzinnych, zostaje zburzone pojawieniem się Zuzy. Dawna, burzliwa historia związku z Grzegorzem odżywa na nowo, a niespodziewane wizyty Kropeczki z przetrząsaniem domu włącznie, destabilizują harmonię rodzinną. Wyznanie nastolatki zmusza Agatę do wykonania testów na wykrywalność wirusa HIV również w trosce o zdrowie swoich najbliższych. Od tej pory żyje w stresie i niepewności, nie potrafi cieszyć się prezentem od Marcina, czyli wycieczką we dwoje do Włoch. Za wszelką cenę unika kontaktów fizycznych, przez co wzbudza w nim daleko idące podejrzenia. Niebywały strach paraliżuje Agatę, uniemożliwiając wyznanie prawdy. Robi to po odebraniu testu potwierdzającego. Jakim człowiekiem okaże się Marcin? Poszukiwania rodzinnego naszyjnika Zuzy pozwala dotrzeć do osoby i potencjalnej nosicielki wirusa. Kto i w jaki sposób naprawdę zaraził Grzegorza?”.

Skip to content