Mary Kubica “Zajmę się tobą” (17.05.2018 r.)

17 maja 2018 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach zebrały się miłośniczki literatury należące do Dyskusyjnego Klubu Książki, aby omówić kolejny na ich liście tytuł. Autorka o swojsko brzmiącym nazwisku zgotowała dla nich historię pełną zwrotów akcji, z zagadkami i ciągłym elementem zaskoczenia.
Recenzję książki przygotowała Elżbieta Szafruga:
„Powieść Mary Kubicy „Zajmę się tobą” możemy nazwać thrillerem psychologicznym, w którym wątki kryminalne mają bezpośredni związek z traumatycznymi wydarzeniami z przeszłości.
Na peronie w Chicago Heidi spotyka zziębniętą i przemoczoną młodziutką dziewczynę ochraniającą małe dziecko własną kurtką. Naturalna chęć pomocy wynikająca z pracy w ośrodku opiekuńczym nie pozwala kobiecie przejść obojętnie. Zaoferowane Willow i Ruby miejsce w schronisku spotyka się z odmową, dlatego Heidi zaprasza obie do własnego domu. Ta nagła decyzja budzi niezadowolenie męża Chrisa i nastoletniej córki Zoe. Przedłużający się w nieskończoność pobyt zmusza Chrisa do zatrudnienia detektywa, który ma odkryć tożsamość tajemniczej nieznajomej. Tymczasem Heidi coraz bardziej angażuje się w opiekę nad dzieckiem, zaniedbuje pracę i obowiązki wobec Zoe. Tęsknota za utraconą Juliet odzywa się ze zdwojoną siłą, a załamanie psychiczne sprzed lat nabiera kształtu szaleństwa. Pod nieobecność męża Heidi oskarża dziewczynę o kradzież i zmusza ją do opuszczenia domu. Zawłaszcza dziecko tylko dla siebie, widząc w nim utraconą przed laty córkę i jednocześnie traci kontakt z rzeczywistością.
Kim jest Willow? Jakie przeżycia zmusiły dziewczynę do życia na ulicy? Co dalej dzieje się z Heidi, gdy odbierają jej cudze dziecko?”.

Skip to content