Cynthia Swanson “Wyśnione życie” (28.02.2019 r.)

„Idealne życie nie istnieje. Ani tu, na jawie, ani tam, we śnie” – takie przesłanie przyniosła klubowiczkom powieść omawiana podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 28 lutego br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach.
Książka pt. „Wyśnione życie” Cynthii Swanson jest przykładem powieści psychologicznej. Główna bohaterka pod wpływem uczuć i marzeń przenosi się do innego wymiaru czasu.


Jedynaczka i singielka Kitty zamieszkuje w Denver. Po rezygnacji z posady nauczycielki pracuje we własnej księgarni, którą założyła razem z przyjaciółką Fridą. W wolnych chwilach Kitty pomaga chłopcu z sąsiedztwa i tworzy dla niego książeczkę obrazkową pomocną w nauce czytania. Przygotowuje dom rodziców mających powrócić z Honolulu. Od pewnego czasu zasypia i budzi się w nieznanym domu, gdzie jest żoną Larsa Andersona. Ma trojaczki: dziewczynkę i dwóch chłopców, z których jeden jest dotknięty autyzmem. Pomimo wyjątkowej wyrozumiałości ze strony domowników, niczego sobie nie przypomina. Nie poznaje wiszących na ścianach fotografii (poza tą z rodzicami) i nie radzi sobie z innością Michaela. Nieustannie balansując między jednym a drugim życiem, dąży do poznania prawdy. Zadaje mnóstwo pytań Larsowi, pomocy domowej oraz odnalezionej Fridzie. W ten sposób dowiaduje się do jakiego świata należy.
Dlaczego Katharyn wybrała przeszłość zamiast teraźniejszości?

Elżbieta Szafruga

Skip to content