Dyskusyjny Klub Książki w plenrze (01.08.2019 r.)

1 sierpnia br. odbyło się plenerowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowiczki, wykorzystując piękną aurę, postanowiły wyruszyć z książką nad Zalew Mitręga w Łazach, aby nieco inaczej niż zazwyczaj spędzić czas na snuciu rozmów o literaturze. Woda, zieleń i słoneczne promienie wprowadziły aurę letniej błogości, która przełożyła się na owocną dyskusję, tym razem poświęconą nie jak zazwyczaj jednej pozycji literackiej, ale wielu ciekawym publikacjom, które klubowiczki czytały pomiędzy comiesięcznymi lekturami.

O spotkaniu napisała Janina Kozera, opowiadając o klimacie klubowej wyprawy:
„Upał w lipcu tego lata
słonko co dzień nam dogrzewa,
pomyślały panie z Klubu
w plenerze się spotkać trzeba.
W środku lata nad zalewem
panie z DKK się spotkały,
a Halinka i Bogusia
prawie ucztę zgotowały.
Przy pieczonkach gadu, gadu
o książkach gadają,
to bohater albo autor
różne zdanie o nich mają.
O lokalnych sprawach mówią
polityka, wydarzenia,
dobre rady i przepisy
i o swoim zdrowiu zwierzenia.
Paniom z Biblioteki dzięki,
że o wszystkim pomyślały,
smacznie, sprawnie i z transportem
skrzętnie o wszystko zadbały.
Zapraszamy nowych członków
do czytania książek w Klubie,
w Bibliotece kulturalnie
miło czas przeleci Tobie”.
Klubowe spotkanie było również sposobnością do udziału w akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta „Podaruj wiersz”. Zadanie polegało na wybraniu wiersza Herberta dla konkretnej osoby, przepisaniu go odręcznie na przygotowanej karcie papeterii i podarowaniu wiersza wybranej osobie. Tak przy plenerowym stole zapanował miły gwar, poszukiwania i wybory tekstów oraz wierszowe wymiany. Proste gesty – wyciągnięcia ręki z kartą papeterii dla drugiej osoby rozpoczęło odczytywania sprzyjające odświeżaniu w pamięci twórczości polskiego poety i dramaturga.