“Magiczna skrzynka” 2017

magiczna skrzynka logoMiło nam poinformować, że nasza Biblioteka otrzymała dofinansowanie na zadanie pn. „Magiczna skrzynka”. Projekt będzie realizowany w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Promocja Czytelnictwa 2017”.

Koncepcja zadania pn. „Magiczna skrzynka” polega na wykorzystaniu w pracy z dziećmi metody Kamishibai, jako narzędzia ułatwiającego naukę czytania, opowiadania, rysowania i pisania opowiadań. Kamishibai to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dzieciom. Dosłownie jest to teatr obrazkowy, który wykorzystuje ilustrowane papierowe karty oraz drewnianą skrzynkę, na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w niej przedstawiane są karty z historią.

Podczas trwania Tygodnia Bibliotek 2017 przeprowadzimy cykl międzypokoleniowych warsztatów tworzenia bajki Kamishibai „Słucham, tworzę, ilustruję”. Warsztaty wyłonią lokalnych liderów metody Kamishibai, którzy przy użyciu skrzynki będą snuć opowieści w swoich środowiskach. 29 września 2017 r., w Dniu Głośnego Czytania odbędzie się finał projektu. Będzie to uliczny spektakl „Magiczna skrzynka”, podczas którego dzieci i ich opiekunowie zaprezentują szerokiej publiczności swoją autorską opowieść Kamishibai.

Serdecznie zapraszamy!

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

mkidn_01_cmyk

PARTNERZY:

Publikacja1

 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów Kamishibai w ramach projektu „Magiczna skrzynka”.
Fotografie: Sławomir Smoleń

FOTORELACJA / DZIEŃ PIERWSZY

 FOTORELACJA / DZIEŃ DRUGI

 

FOTORELACJA / DZIEŃ TRZECI

 

 

FOTORELACJA / DZIEŃ CZWARTY

Skip to content