I Prezentacje Biblioteczne…

I_prezentacje_biblioteczne_2014_001I_prezentacje_biblioteczne_2014_002I_prezentacje_biblioteczne_2014_003

I_prezentacje_biblioteczne_2014_006I_prezentacje_biblioteczne_2014_005I_prezentacje_biblioteczne_2014_004

 

 

 
I_prezentacje_biblioteczne_2014_008I_prezentacje_biblioteczne_2014_009I_prezentacje_biblioteczne_2014_010I_prezentacje_biblioteczne_2014_011I_prezentacje_biblioteczne_2014_012I_prezentacje_biblioteczne_2014_007

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 12 czerwca 2014 r. odbyły się I Prezentacje Biblioteczne zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Łazach w przestrzeni miejskiej Łaz. W programie imprezy znalazło się szereg wydarzeń mających na celu promocję książek i czytelnictwa, a także popularyzację wiedzy o regionie.

W godzinach od 11.00 do 18.00 młodzi i dorośli mieszkańcy uczestniczyli w następujących wydarzeniach:

  • Detektywistyczny Turniej z Dariuszem Rekoszem – autorem książek dla dzieci i młodzież.
    W turnieju wzięli udział czytelnicy i uczniowie ze szkół podstawowych z Łaz. Turniej składał się z trzech rund. Uczestnicy mieli okazję poznania tajników szyfrowania i rozszyfrowywania zwykłego tekstu oraz poznania znaczenia kodowania haseł. Zwycięzcą turnieju została Natalia Fiałek, która zdobyła największą ilość punktów w finale. Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia i rozdawanie autografów.
  • Spotkanie autorskie z Dariuszem Wizorem i promocja jego nowej książki “Piastowskie szlaki”. Jak nam powiedział autor publikacja jest uzupełnieniem poprzednio wydanej książki pt. “Śladami królów i książąt polskich”. Autor w sposób barwny opowiadał o szczegółach z życia polskich monarchów. Jak zapowiedział nasz gość ciąg dalszy nastąpi, ponieważ pracuje nad książką o następnej dynastii.
  • “Pasieki, miód, wyroby z wosku pszczelego” – warsztaty pszczelarskie z Agnieszką i Michałem Ładą, mieszkańcami Łaz i członkami Koła Pszczelarskiego w Łazach. Warsztaty były miłym akcentem połączonej wiedzy z degustacją miodu. Uczestnicy dowiedzieli się na czym polega praca pszczelarza,  jakie są rodzaje miodów oraz poznali ciekawostki z życia rodziny pszczelej. Dodatkowo dzieci własnoręcznie wykonały świece i figurki z węzy. Było smacznie i pachnąco.

Imprezą towarzyszącą było otwarcie nowej ekspozycji w Izbie Tradycji w Łazach “Z kart historii… W domu i zagrodzie naszych przodków”, gdzie zgromadzono dawne stroje ludowe, przedmioty codziennego użytku, wyposażenie domu.

W czasie I Prezentacji  Bibliotecznych mieszkańcy mogli zakupić książkę oraz skosztować swojskiego jadła.

 

Skip to content