“Cyfrowe korzenie” w Bibliotece w Łazach

Cyfrowe korzenie plakat

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach jest współorganizatorem projektu „Cyfrowe korzenie”, realizowanego przez Bibliotekę Śląską i 14 bibliotek z województwa śląskiego.
Przedsięwzięcie ma charakter edukacyjny i skierowane jest do seniorów. W trakcie spotkań uczestnicy będą zgłębiali historię swojej rodziny i szukali informacji o pochodzeniu, a także przeszłości zawodowej przodków. Będzie to nie tylko wycieczka do korzeni, ale również podróż kulturowa, odkrywająca przed seniorami wiadomości o miejscu ich zamieszkania.

 

 

 

Projekt „Cyfrowe korzenie” realizowany jest przy współpracy Archiwum Państwowego w Katowicach, Stowarzyszenia Miasta w Internecie oraz Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

W ramach projektu odbywają się warsztaty komputerowe i spotkania ze specjalistami.
Biorący udział w projekcie spotkali się podczas wideokonferencji z Grzegorzem Mendyką – prezesem Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego we Wrocławiu oraz dr. hab. Piotrem Greinerem – dyrektorem Archiwum Państwowego w Katowicach.

Seniorzy w każdej z bibliotek biorących udział w projekcie będą uczyli się jak zdobywać i opracowywać informacje min. za pomocą Internetu. Archiwiści pomogą uczestnikom odnaleźć wiadomości umożliwiające stworzenie drzewa genealogicznego. Dzięki warsztatom z fotografem seniorzy zapoznają się z obsługą sprzętu fotograficznego i możliwościami wykorzystania go w trakcie tworzenia drzewa genealogicznego.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skip to content