Ferie z miejskimi opowieściami

16 stycznia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach wystartowała akcja “Ferie w Bibliotece”. Pierwszym spotkaniem z młodymi czytelnikami, którzy postanowili nie leniuchować w swoim czasie wolnym, były zajęcia kreatywne “Literackie urodziny miasta” poprowadzone przez Beatę Kuc. W związku z 50-leciem nadania praw miejskich Łazom, podczas kilku godzin intensywnej pracy powstały m.in. urodzinowy tort oraz herby miasta. Najważniejsze było jednak opowiadanie o powstaniu miejscowości, które po zapoznaniu z faktyczną historią Łaz wymyślili uczestnicy zajęć.

Jak wiemy kreatywność młodych umysłów nie ma granic, dlatego już początek historii zapowiadał się zaskakująco: “Na terenie Łaz rosły wysokie trawy, drzewa i płynęła rzeka Mitręga. Pewnego dnia pojawił się człowiek, który postanowił wybudować dom i zaczął szukać żony w…”. Budowa dróg i drogerii, pojawienie się Jasia i Małgosi, lokomotywy i nowoczesnego basenu były tylko niektórymi elementami literackiej układanki, powstałej w Bibliotece.

Była ona zaczątkiem do spotkania “Miejskie opowieści”, które odbyło się 17 stycznia. Tego dnia dzieci i młodzież czekało kolejne wyzwanie – tym razem plastyczne. Tworzyły one na papierze poszczególne sceny zawarte w spisanej opowieści o powstaniu Łaz. Powstałe obrazki posłużyły w teatrzyku obrazkowym, przedstawiającym nieznaną do tej pory historię naszej miejscowości.

Skip to content