Kawiarenka Literacka z Jolantą Szwalbe

10 marca w ramach „Kawiarenki Literackiej”, powstałej w toku współpracy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Łazach w Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe „Nie starzeje się ten, kto umie cieszyć się życiem”.
Autorka jest łodzianką i jak sama o sobie mówi – wielką entuzjastką życia. W ciągu minionych ośmiu lat odbyła około 600 wykładów w Uniwersytetach Trzeciego Wieku i bibliotekach. Jej misją jest dawanie dobrej energii i inspirowanie do aktywności.
Pani Jolanta w trakcie wykładu zacytowała wiele sentencji ludzi pióra, nauki i kultury. Posługując się słowami Demokryta, zwróciła uwagę, że „Życie bez radości jest jak długa podróż bez gospody”.  Autorka podkreślała, że człowiek nie może składać się z samej rozpaczy i trosk, że jego misją jest opuszczanie wąwozów milczenia i czerpanie radości z odkrywania talentów oraz tworzenia, a przy tym pielęgnowanie przyjaźni i pozytywnych kontaktów z innymi ludźmi. Uczestnicy spotkania usłyszeli też słowa Normana Cousinsa „Tak młody jak dziś nie będę już nigdy” i zostali zachęceni do zmian oraz ciągłego odradzania – nieustannej pielęgnacji apetytu na życie.

Skip to content