Liryki najpiękniejsze Adama Asnyka

16 marca 2017 roku w ramach „Kawiarenki Literackiej”, powstałej w toku współpracy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Łazach, w Bibliotece miało miejsce spotkanie „Liryki najpiękniejsze Adama Asnyka”.
Na początku spotkania Lidia Kałuzińska przedstawiła życiorys polskiego poety i dramatopisarza, zwracając uwagę, iż Asnyk był wielkim patriotą i człowiekiem światłym, posiadającym ogromną wiedzę.
Następnie zgromadzeni uczestnicy zaprezentowali wiersze Adama Asnyka. Swoje autorskie wiersze przedstawiły: Bożena Haczyk, Lidia Kałuzińska i Maria Płatek. Podczas spotkania miała także miejsce  chwila zadumy, gdyż w jego trakcie przytoczono również jeden z tekstów zmarłego dzień wcześniej poety, reżysera i satyryka  – Wojciecha Młynarskiego.
Swoje autorskie piosenki liryczne zaprezentowała zgromadzonym Lidia Kałuzińska. Czwartkowe popołudnie było czasem refleksji, wypełnionym pięknymi treściami literackimi i dźwiękami muzyki, spędzonym w przyjemnej atmosferze.

Skip to content