Razem możemy więcej!

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest czasem magicznym. W tej wyjątkowej atmosferze przygotowań, miłych spotkań zatrzymujemy się w pędzie codzienności, by złożyć sobie serdeczne życzenia. To także czas obdarowywania siebie, rodziny, najbliższych. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im ks. Stefana Joniaka
w Niegowonicach w tym roku postanowiły podarować coś także tym, których nie znają – mieszkańcom hospicjum Cordis w Katowicach.

Dzięki współpracy Stowarzyszenia Wsi Niegowonice i Niegowoniczki z Filią Biblioteczną nr 1 w Niegowonicach już po raz kolejny udało się przeprowadzić warsztaty plastyczne pod nazwą „Kartka Bożonarodzeniowa na rzecz Hospicjum Cordis w Katowicach”. W tym roku w ramach akcji odbyły się dwa spotkania w Bibliotece, podczas których wykonano łącznie 270 świątecznych kartek. Robione i zdobione ręcznie przez dzieci przy wsparciu rodziców kartki zyskały na wyjątkowości i oryginalności. Podkreślić należy również udział Pani Reginy Baradziej, która swoją kreatywnością, zaangażowaniem oraz materiałami plastycznymi zainspirowała uczestników do stworzenia wielu niepowtarzalnych prac.
Kartki świąteczne za pośrednictwem Pani Wioletty Dratwy – koordynatora akcji zostaną dostarczone do hospicjum, a następnie będą sprzedawane m.in. przy parafiach. Dochód uzyskany ze sprzedaży wspomoże pacjentów, którzy na co dzień zmagają się
z chorobą, cierpieniem i samotnością.
Włączanie dzieci w akcje charytatywne ma szczególne znacznie zwłaszcza w okresie świątecznym. Uczy empatii, dostrzegania potrzeb i problemów innych, wzmacnia poczucie własnej wartości, integruje. Nawet jeśli sami mamy niewielkie możliwości zawsze możemy podzielić się z innymi swoim czasem, wrażliwością i zaangażowaniem. Pamiętajmy, że wspólnie możemy zdziałać więcej.

Skip to content