“Ciągowice i okolice”…

Piękne i energetyczne barwy, a zarazem subtelny wdzięk – tak jawił się klimat w „Galerii na piętrze” Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach w ostatnich dwóch miesiącach. Wszystko za sprawą wystawy akwareli Doroty Jankiewicz „Ciągowice i okolice”. Jej finisaż odbył się 13 stycznia br.

Na wystawę złożyły się prace będące odzwierciedleniem miejsca zamieszkania autorki, przedstawiające: pejzaże, widoki, roślinność. Zgromadzeni goście zwracali uwagę na używane do ich tworzenia barwy – dziesiątki odcieni żółci i zieleni, a także wiele ciepłych odcieni, które przenoszą w inną rzeczywistość. Zgodnie podsumowywali, że z prac bije świeżość lata. Jak się okazało nie bez przyczyny… Opowiadając o inspiracjach i o tym, kto jest motorem jej działań, Pani Dorota Jankiewicz wspomniała, że wszystkie akwarele powstały latem, w trakcie wakacji, jako jedno z wielu plastycznych wyzwań. Przy okazji wyszło na jaw, że akwarele to nie jedyna technika będąca udziałem autorki, próbuje ona swoich sił nawet w rzeźbiarstwie.
Wystawą „Ciągowice i okolice” rozpoczął się kolejny rok promocji prac twórców lokalnych w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach, która umożliwiając wystawiennictwo, zwraca uwagę mieszkańców gminy na osoby  posiadające ciekawe, wyjątkowe pasje i umiejętności.

Skip to content