Wielkanoc z tradycją

Święta nadciągają, a w bibliotekach raźnym krokiem brniemy przez serie zajęć „Tradycja jest trendy”, podczas, których zamieniamy miejsca czytania i wypożyczania w małe fabryki ozdób :)
W Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach odbyły się warsztaty „Malujemy pisanki z Jackiem Nigotem”, podczas których pan Jacek dzielił się z uczniami klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach niesamowitą umiejętnością wydrapywania na barwionych jajkach najwymyślniejszych wzorów, tak by zwykłe jajka zamienić z efektowną ozdobę świątecznego stołu.


W Filii nr 1 w Niegowonicach odbyły się warsztaty „Kolorowe palmy” z Kołem Gospodyń Wiejskich przygotowane we współpracy z Biblioteką Szkolną (p. Moniką Szubert i p. Ewą Przybyłą). Wzięła w nich udział klasa IIIB. Kolejne zajęcia warsztatowe odbyły się we współpracy ze Stowarzyszeniem Wsi Niegowonice i Niegowoniczki (reprezentowanym przez Panią Prezes Urszulę Łaciak) oraz z Biblioteką Szkolną.

W Szkole Podstawowej w Wysokiej odbyły się warsztaty świąteczne zorganizowane przez Filię Biblioteczną w  Wysokiej i nauczycielkę klasy II panią Annę Białas. Warsztaty poprowadziła czytelniczka biblioteki pani Monika Kunikowska.

W Chruszczobrodzie wielkanocna przygoda rozpoczęła się w tamtejszej Szkole Podstawowej , gdzie uczniowie klas II i III wspierani przez wychowawców, rodziców i dziadków przygotowywali wielkanocne palmy. Coroczna współpraca Biblioteki Szkolnej i Filii nr 3 w Chruszczobrodzie zaowocowała także warsztatami z klasą VII, podczas których uczniowie przygotowywali  ozdoby na wielkanocny kiermasz.

W Filii nr 4 w Grabowej przedszkolaki wzięły udział w wiosennych warsztatach, przygotowując wielkanocne króliczki, tulipany i wiosenne drzewka.

W Filii nr 5 w Rokitnie Szlacheckim w raz z klasą I Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rokitnie Szlacheckim zdobiliśmy pisanki z Panem Jackiem Nigotem.

W Filii nr 6 w Ciągowicach najmłodsi tworzyli wielkanocne króliki z masy solnej, malując je farbami plakatowymi oraz koguciki z papierowych talerzyków.
Uczestnicy wszystkich zajęć spisali się na medal. W bibliotekach powstało mnóstwo ciekawych ozdób i tradycyjnych dekoracji, bez których wręcz trudno byłoby wyobrazić sobie Wielkanoc.

Skip to content