Węgierska półka w Bibliotece

fotoZa sprawą konkursu „Dwa bratanki” zorganizowanego przez Instytut Książki, Węgierski Instytut Kultury – Varsói Magyar Kulturális Intézet i Good Books, przeznaczonego dla bibliotekarzy i członków Dyskusyjnych Klubów Książki, Klub działający przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach wziął udział w ciekawym przedsięwzięciu. Konkurs polegał na przeczytaniu książki dowolnego pisarza węgierskiego, omówieniu jej na spotkaniu oraz zrecenzowaniu w dowolnej formie: tekstowej, video, dzieła graficznego czy rękodzielniczego. Wybór łazowskiego Klubu padł na książkę „Makra, czyli cena przegranej” Akosa Kertesza. Po omówieniu jej podczas sierpniowego spotkania do Instytutu Książki wysłane zostały recenzje tekstowe pań: Janiny Kozery, Elżbiety Szafrugi i Meli Gawor oraz grafika wykonana przez p. Marię Płatek.
„Dwa bratanki- konkurs na recenzję węgierskiej książki” rozstrzygnął się dla Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach i działającego tu Dyskusyjnego Klubu Książki pomyślnie, gdyż grafika autorstwa pani Marii Płatek przypadła do gustu oceniającym, dzięki czemu wzbogaciliśmy się o fantastyczną węgierską półkę – 30 węgierskich książek, które dzięki pani Marysi zasilą biblioteczne zbiory, a tym samym posłużą wielu czytelnikom. Pierwsze pozycje znalazły swoje zwolenniczki podczas ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, w trakcie którego bibliotekarki zaprezentowały otrzymaną niespodziankę.