XIX Turniej Wiedzy o Książce i Bibliotece

10 maja 2018 r. odbyła się dziewiętnasta edycja miejsko-gminnego Turnieju Wiedzy o Książce i Bibliotece. W tegorocznym Turnieju do współzawodnictwa przystąpiło 14 trzyosobowych zespołów reprezentujących szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy Łazy. Celem Turnieju jest kształtowanie kultury i aktywności czytelniczej oraz promocja działań Biblioteki Publicznej.

W ramach konkursu odbyło się pięć konkurencji. Uczestnicy musieli wykazać się m. in.: znajomością przysłów, wiedzą o książce i bibliotece oraz postaciach literackich, znajomością sylwetek pisarzy, którzy gościli na spotkaniach autorskich organizowanych przez  Bibliotekę i znajomością polskich legend.

Nad prawidłowym przebiegiem czuwało Jury w składzie: Bożena Miklas – przewodnicząca, Jolanta Czaja i Elżbieta Gradzik. Turniej przygotowała i poprowadziła Małgorzata Poskrobko, a punktację zapisywała Beata Kuc.

Poszczególne drużyny zajęły następujące lokaty:
MILENA ŁABUŚ
WERONIKA PUTOWSKA
MARCEL ZAGDAN
– Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rokitnie Szlacheckim – opiekunowie Agnieszka Gajda i Małgorzata Wójcik-Czapla,

ZUZANNA LASOTA
ZOFIA ZAJĄC
ALEKSANDRA MARCINKOWSKA
– Szkoła Podstawowa w Chruszczobrodzie – opiekun  Aleksandra Sadowska,

PIOTR DYMARZ
JAN PAKUŁA
KAROLINA IZDEBSKA
– Szkoła Podstawowa w Chruszczobrodzie – opiekun Aleksandra Sadowska,

BARTOSZ DZBANUCH
NATALIA ŁACIAK
MIKOŁAJ RÓG
– Szkoła Podstawowa w Niegowonicach – opiekun Monika  Szubert.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.