O więźniach obozu Auschwitz…

???????????30 stycznia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Łazach odbyło się już siódme spotkanie z cyklu „Znane i nieznane losy bliskich”, którego założeniem jest zgłębianie i odsłanianie ciekawych rodzinnych historii. Tym razem uczestnicy wysłuchali kilku relacji osób, których bliscy byli więźniami obozu KL Auschwitz. Opowiadały one o okolicznościach aresztowań. Słuchacze zobaczyli też fotografie więźniów  obozu z terenu gminy Łazy, których zdjęcia udostępnili ich krewni do Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej w Łazach, zobaczyli listy więźniów pisane w obozach w języku niemieckim do rodzin oraz odczytali fragment wspomnień więźniarki obozu. Zobaczyli również kserokopie dokumentów potwierdzających zgony niektórych więźniów, powstałych na podstawie relacji więźniów poświadczających śmierć. W spotkaniu pierwszy raz udział wzięły harcerki – przedstawicielki 1 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Amonit” w Łazach.