XX Turniej Wiedzy o Książce i Bibliotece

30 maja 2019 r. odbyła się dwudziesta edycja miejsko-gminnego Turnieju Wiedzy o Książce i Bibliotece. Turniej organizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Łazach. W tym roku do współzawodnictwa przystąpiło osiem trzyosobowych zespołów reprezentujących szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy Łazy. Celem Turnieju jest kształtowanie kultury i aktywności czytelniczej oraz promocja działań Biblioteki Publicznej.


W ramach konkursu odbyło się pięć konkurencji. Uczestnicy musieli wykazać się m. in.: znajomością przysłów, wiedzą o książce i bibliotece i postaciach literackich, znajomością sylwetek pisarzy, którzy gościli na spotkaniach autorskich organizowanych przez  Bibliotekę.

Nad prawidłowym przebiegiem czuwało Jury w składzie: Elżbieta Gradzik – przewodnicząca, Jolanta Czaja, Elżbieta Szafruga  i Halina Kudela. Turniej poprowadziła Beata Kuc, a punktację zapisywała Bogusława Serzysko.

Poszczególne drużyny zajęły następujące lokaty:

I miejsce
MAGDALENACZERWIŃSKA
WERONIKA
CZERWIŃSKA
DOMINIKA PLUTA
– Szkoła Podstawowa nr 3 w Łazach, opiekun – Anna Słuja-Kropiewnicka,

II miejsce
ZUZANNA
LASOTA
ALEKSANDRA MARCINKOWSKA
ZOFIA
ZAJĄC
– Szkoła Podstawowa w Chruszczobrodzie – opiekun  Aleksandra Sadowska,

III miejsce
PIOTR DYMARZ
KAROLINA IZDEBSKA
JAN
PAKUŁA
– Szkoła Podstawowa w Chruszczobrodzie – opiekun Aleksandra Sadowska.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia za udział w konkursie, których fundatorem była Biblioteka Publiczna. Wszyscy uczestnicy otrzymali również upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Łazach.

Skip to content