“Malarstwo i grafika” Bartłomieja Pniaka

DSC_06465 lutego 2020 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach odbył się wernisaż prac Bartłomieja Pniaka pn. „Malarstwo i grafika”.
Bartłomiej Pniak jest mieszkańcem Chruszczobrodu. Jego twórczość to obrazy malowane farbą olejną oraz dziesiątki prac graficznych, wykonywanych cyfrowo. Na wystawę prezentowaną w Galerii na Piętrze  złożyły się prace stanowiące odzwierciedlenie miejsca zamieszkania autora, a wśród nich pejzaże i okoliczna roślinność, autoportrety wykonywane różnymi technikami, martwa natura, fantastyczne postacie. Zgromadzeni na wernisażu goście zwracali uwagę na bogactwo barw użytych do tworzenia tak obrazów, jak i grafik, a także na ich wielką różnorodność, z jednej strony ocieplających kolorami jesieni i słonecznym promieniem, z drugiej wywołujących w odbiorcy niepokój i ciekawość.
Autor opowiadał o kulisach powstawania grafik, które wzbudzały szczególne zainteresowanie. Mówił o grafice komputerowej – technice mniej znanej jako sposób wyrazu artystycznego.
Wystawa „Malarstwo i grafika” rozpoczyna kolejny rok promowania twórców lokalnych w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach.

Wystawa prezentowana będzie do 31 marca 2020 r. w godzinach pracy Biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

Skip to content