Szanowni Czytelnicy,

Podczas wczorajszej konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego poinformowano o wprowadzeniu II etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19, w tym także o częściowym zniesieniu restrykcji dotyczących bibliotek, które mogą być otwierane od 4 maja 2020 r.

Biblioteki będą otwierane stopniowo i w różnym czasie.
O konkretnym terminie zadecyduje organ prowadzący placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną, uwzględniając odpowiednie przygotowanie placówek, zgodne z wytycznymi ze strony Ministerstwa Rozwoju.

Zapraszamy do zapoznania się z wytycznymi dla bibliotek, których realizacja ma zapewnić bezpieczeństwo pracownikom
i użytkownikom: WYTYCZNE

Informujemy, że czytelnikom nadal NIE są naliczane kary regulaminowe  z tytułu nieterminowego zwrotu książek.

Dokładny termin otwarcia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach oraz jej filii bibliotecznych zostanie podany na stronie internetowej i Facebooku Biblioteki.
Prosimy o cierpliwość i śledzenie informacji w oczekiwaniu na możliwość wypożyczania książek.