KSIĄŻKI LECZĄ DUSZĘ – czas start!

Potrzebujesz pozytywnej energii lub motywacji? Brakuje Ci pomysłu albo dobrego humoru? Nudzisz się lub szukasz rozwiązania problemu? Jeśli odpowiadasz „tak” na choćby jedno z zadanych pytań, to ten projekt jest dla Ciebie, bo… KSIĄŻKI LECZĄ DUSZĘ! Przyjdź do Biblioteki w Łazach lub filii bibliotecznej i wypożycz „książkowego lekarza”, który podpowie, zmotywuje, da chwilę wytchnienia lub po prostu rozbawi.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach rozpoczyna nowy projekt „Książki leczą duszę”, w którym książka jest środkiem profilaktycznym. Biblioteczne półki już zapełniają się wieloma książkami. Ograniczony kontakt z innymi ludźmi, stres i napięcie związane z obecną sytuacją oddziałują na kondycję psychiczną. Książka staje się tu sposobnością do reagowania – apteczką pozwalającą odnaleźć się w nowej rzeczywistości i zrozumieć ją, lekiem na chandrę, odpoczynkiem od myśli zaprzątających głowę. Czytanie łagodzi stresy i napięcia, dlatego książka w projekcie jest metodą oddziaływania profilaktycznego: uspokaja, wspiera, tłumaczy wzmacnia, uczy, wywołuje uśmiech.

Zapraszamy do Biblioteki w Łazach i filii bibliotecznych, gdzie z każdym dniem będzie przybywać „książkowych lekarzy”:
– literatury dla dzieci i młodzieży (bajek terapeutycznych, książek o emocjach, uczuciach i dobrych nawykach)
– literatury popularnonaukowej (psychologicznej, motywującej do zmian i działania, dotyczącej radzenia sobie z lękiem, stresem i różnymi sytuacjami zwanymi potocznie trudnymi)
– literatury pięknej, czyli tej, którą lubimy najbardziej (książek niosących pozytywną energię, o emocjach i życiowych wyzwaniach, z zawiłymi losami bohaterów i zagadką kryminalną, na faktach i ze zmyślonymi historiami).

Zapraszamy do literackich poszukiwań w świecie książek, bo czytanie zabiera w inny świat, a… KSIĄŻKI LECZĄ DUSZĘ!

Projekt dofinansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Skip to content