Rusza projekt Emocje mają moc

Logo zadania Emocje mają mocMiło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2023” na zadanie pn. „Emocje mają moc – cykl edukacyjnych spotkań warsztatowych dla dzieci w wieku 4-6 lat i ich rodzin”. Wsparcie finansowe w wysokości 14700,00 zł pozwoli na realizację przedsięwzięć z zakresu animacji i popularyzacji czytelnictwa i wzbogacenie kalendarza Biblioteki o wydarzenia i działania skierowane do dzieci, ich rodziców i opiekunów.

„Emocje mają moc” to projekt, w którym edukacyjne działania warsztatowe i różne formy tekstów literackich posłużą bibliotekarzom by dzieci wzmacniać pozytywnie, budować poczucie wartości i pewności małego człowieka w wyrażaniu przez niego uczuć i emocji. W ramach zadania planujemy współpracę ze wszystkimi przedszkolami gminy. Zrealizujemy w nich cykle: po 6 warsztatowych spotkań z przedszkolakami „Bajka na ratunek”, poświęconych określonym emocjom, sposobom ich okazywania i komunikowania innym oraz po jednym spotkaniu z autorem literatury dziecięcej, które zachęci dzieci do obcowania z książkami i zainicjuje ich kontakty z przedstawicielami świata kultury słowa pisanego. Spotkania z dziećmi poprzedzi wykład dedykowany rodzicom i osobom pracującym z dziećmi „Emocjonalne potyczki” z psychologiem Aleksandrą Piotrowską. Zadanie dopełni spotkanie szkoleniowe dla bibliotekarzy Biblioteki w Łazach, które umożliwi wzbogacenie ich warsztatu o nowe umiejętności pracy z dziećmi i bajką, aby jak najskuteczniej animować kulturę i efektywnie działać na korzyść małego odbiorcy. W końcowej fazie projektu w Bibliotece w Łazach zaprezentujemy wystawę Wydawnictwa Dwie Siostry inspirowaną książką „Co robią uczucia?”. Finałem zadania będzie natomiast spotkanie z autorką wyżej wymienionej publikacji Tiną Oziewicz i jej ilustratorką, przeznaczone dla przedszkolaków z gminy Łazy.

Wszystkie informacje w sprawie spotkań i projektowych aktywności będą podawane na bieżąco: na stronie internetowej i Facebooku Biblioteki, w „Echach Łaz” oraz na plakatach wywieszonych w przestrzeni gminy. Przed nami wiele ciekawych działań, na które już teraz serdecznie zapraszamy!

Logo MKiDN

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

 

Skip to content