Etnografowie z Instytutu im. Wojciech Korfantego w Katowicach na tropie…

Zdjęcie książki Walory kulturowe ziemi częstochowskiejW bieżącym miesiącu zbiory regionalne Biblioteki w Łazach wzbogaciły się o nową publikację pt. „Walory kulturowe ziemi częstochowskiej – obrzędowość doroczna, strój ludowy, tradycyjna zabudowa, której autorem jest Robert Garstka i  Aleksander Lysko. Poruszone w niej zostały między innymi tematy wybranych przejawów tradycyjnej kultury, zwyczajów i obrzędów dorocznych, tradycyjnego budownictwa, śladów tradycyjnej wsi, stroju ludowego okolic Częstochowy. Biblioteka gościła przedstawicieli Instytutu im. Wojciecha Korfantego w Katowicach – dra Roberta Garstkę, który prowadził badania etnograficzne na  terenie omawianym w publikacji i jego współpracowników. Goście przekazali nam publikację, która czeka już na czytelników.