Dzień Kobiet i Mężczyzn w bibliotece – relacja z akcji

Uczestniczka akcji czytelniczej dzień kobiet w bibliotece pokazująca wylosowany tytuł książkiBabeczki dla babeczki – pod takim hasłem 8 marca świętowano Dzień Kobiet w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach. W tym dniu każda kobieta wypożyczająca książkę otrzymała nie tylko świetną powieść, ale także słodki poczęstunek: babeczkę. Każde ciasteczko zostało opatrzone imieniem głównej bohaterki powieści. Dodatkowo akcji towarzyszyła wystawa książek „Z kobietą w tytule”, które przedstawiały historie silnych, odważnych, niezależnych, romantycznych, inteligentnych i twórczych kobiet.
W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży na małe kobietki również czekały niespodzianki. Książki z dziewczęcymi bohaterami w tle, książki z imionami dziewcząt w tytule, a do tego w formie wystawy prezentacja bohaterek baśni i bajek – to wszystko miało na celu zachęcenie najmłodszych czytelniczek do sięgnięcia po lektury o bohaterkach dzielnych, uwielbianych i ciekawych, ale także odwiedzania Biblioteki i systematycznego wypożyczania.   
Z uwagi na fakt, iż w tym roku dzień mężczyzny przypadł na niedzielę, w naszej Bibliotece dzień ten obchodziliśmy 11 marca w poniedziałek. Każdy pan odwiedzający w tym dniu naszą Bibliotekę, otrzymał oprócz książki mały słodki upominek.
Bardzo dziękujemy wszystkim czytelnikom Biblioteki, tym małym i tym dużym, którzy w tych dniach odwiedzili naszą Bibliotekę, a pozostałych zapraszamy każdego dnia, nie tylko od święta.  

Skip to content