“Internet Przyjazny Dzieciom”

Celem akcji było zwrócenie uwagi lokalnego społeczeństwa na to jak ważne jest dla nas bezpieczeństwo młodych Internautów.

dbi_2014_002

dbi_2014_001

dbi_2014_0032

Jak co roku Biblioteka w Łazach przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii promującej temat bezpieczeństwa online. Przez cały miesiąc luty we wszystkich placówkach bibliotecznych organizowane były inicjatywy zwracające uwagę dzieci na zagrożenia, z którymi mają lub mogą mieć kontakt w Internecie. Dzieci obejrzały projekcję kreskówek „Sieciaki”, „Owce w Sieci” oraz aktywnie uczestniczyły w kursach e-learning dostępnych na platformie kampanii “Dziecko w Sieci”.

Z oferty skorzystało łącznie 150 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Łazy.

Biblioteka przez cały czas rozwija ideę “Internet Przyjazny Dzieciom”, zgodnie z którą wszystkie stanowiska komputerowe są zabezpieczone i monitorowane przez bibliotekarzy, a w placówce organizowane są kampanie oraz eksponowane materiały promujące zasady bezpiecznego korzystania z sieci.