Spotkanie dziewiętnaste

dkk_spotkanie_dziewietnaste_1 dkk_spotkanie_dziewietnaste_2 dkk_spotkanie_dziewietnaste_3

W świątecznej bożonarodzeniowej scenerii odbyło się nasze ostatnie w tym roku spotkanie, na które do omówienia wybrałyśmy książkę Ireneusza Twardowskiego “Interwencja Soni”. Było nam tym przyjemniej, że w październiku miałyśmy zaszczyt gościć autora w naszej Bibliotece na spotkaniu autorskim.
Z przyjemnością odtworzyłyśmy sobie przebieg spotkania z miłym i przystojnym pisarzem, który z pasją opowiadał nam o swojej twórczości i planach na przyszłość.

“Interwencja Soni” to kontynuacja “Archiwum Soni”. Książki należą do gatunku powieści kryminalnych, ukazały się w 2008 r. Napięcie, dynamika, skomplikowana intryga, to wszystko znajduje się w książkach Twardowskiego. Świetne dla miłośników tego rodzaju gatunku literackiego. Nam również bardzo się podobały.

Recenzję do “Interwencji Soni” napisała Elżbieta Szafruga:
Adam ” człowiek od spraw trudnych powraca z USA i razem ze swoim mistrzem Makoto podejmuje działalność w służbie Manus. Istnieje realna groźba zamachu terrorystycznego w Polsce. W tym czasie dochodzi do nielegalnego przemytu niebezpiecznej substancji trującej. Wizytówka znaleziona w samochodzie Soni staje się wskazówką do wytropienia siatki biznesmenów, których działania są przykrywką dla groźnego szaleńca ” człowieka Talibów.

Ciekawe powiązania, zaskakujący rozwój wypadków, a także chwile pełne napięcia, to wszystko sprawia, że z niecierpliwością oczekujemy na koniec horroru. Czy na co dzień bierzemy pod uwagę nasz bezpośredni udział w takich ekstremalnych sytuacjach”
Jak strasznym doświadczeniem osobistym staje się walka człowieka z nieznanym i nieprzewidywalnym”

Halina Kudela

Skip to content