Kimberley Freeman “Wzgórze dzikich kwiatów” (29.06.2017 r.)

29 czerwca 2017 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach.  W jego trakcie klubowiczki omawiały historię pełną tajemnic, zakazanej miłości i zawiłych losów rodzinnych.
Kimberley Freeman, autorka światowego bestsellera „Wzgórze dzikich kwiatów”, większość życia spędziła w Australii. Jej książka o wyjątkowej fabule łączy współczesność z przeszłością. Wartka akcja przenosi się z Glasgow do Londynu, Australii i Tasmanii, przedstawiając różne oblicza miłości, zawiści i dewocji włącznie.


Kariera primabaleriny w londyńskim Balecie Królewskim zostaje zaprzepaszczona przez upadek ze schodów, odbierając Emmie to, co kocha, na domiar złego porzuca ją ukochany. Zrozpaczona niepowodzeniami wraca do rodzinnej Australii, gdzie czeka spadek po babci Beattie. Wyjeżdża na Tasmanię, zastając na wzgórzu stary dom otoczony dzikimi kwiatami. Pewnego dnia rozpoznaje roztaczający się pejzaż zapamiętany z obrazu Beattie oraz odnajduje fotografię babci w towarzystwie rudowłosej dziewczynki i nieznanego mężczyzny. Odkrycie grobu Charliego tuż przy usychającym eukaliptusie pozwala jej podejrzewać, że wcześniej Beattie prowadziła inne życie. Na Tasmanii Emma zaprzyjaźnia się z rodzeństwem i za sprawą Patricka uczy tańca niepełnosprawną Minę. Co jeszcze wydarzy się w skomplikowanym życiu Emmy?

Tę świetną powieść obyczajową polecam wszystkim, których zaskoczy i zadziwi los młodej Szkotki, jaką odrzuciła matka z powodu zakazanej miłości. Zdana na siebie, postawiła własne ciało i los w grze w pokera. Determinacją i uporem osiągnęła niebywały sukces, równocześnie tracąc tych, których kochała. Przez całe życie ukrywała ból i przeszłość, nie mogąc spełnić swojego marzenia.

Elżbieta Szafruga

Skip to content