Dzień kolejarza w Bibliotece

 „Łazy miasto kolejarzy”- to nie slogan, który jak wielu uważa przeszedł do lamusa. 
Potwierdzeniem tego niech będzie spotkanie, które odbyło się w Dniu Kolejarza 25 listopada w Bibliotece. Rozpoczęliśmy je od życzeń dla uczestniczących w nim pasjonatów i kolejarzy, „ aby patronka św. Katarzyna otoczyła ich opieką i była wsparciem w trudnych chwilach”.
Z ogromnym sentymentem uczestnicy spotkania oglądali wystawę fotograficzną „Podróż koleją w przeszłość”, na której eksponowane są zdjęcia pracowników kolei, orkiestry PKP, taboru i obiektów kolejowych od 1916 do 1983 r. Ożyły wspomnienia minionych lat związane z pracą na kolei oraz z życiem mieszkańców w Łazach.
Natomiast dzięki pasji pana Jana Treli, który na bieżąco śledzi wszystkie nowinki techniczne jakie zastosowano w nowoczesnym taborze, dowiedzieliśmy się o najnowocześniejszych pociągach pasażerskich produkowanych w Polsce i planowanych szybkich trasach dla składów osobowych.
Zapraszamy do oglądania wystawy oraz zwracamy się z prośbą o udostępnienie zdjęć, dokumentów, które wzbogacą nasze zbiory i pomogą w opracowaniu rysu historycznego o kolei w Łazach, której w dużej mierze miasto Łazy zawdzięcza swój rozwój.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content