Pisankowe fanaberie

Wielkanoc już tuż tuż, a co nam się kojarzy z tymi świętami? Oczywiście – pisanki!

Malowanie, dekorowanie i zdobienie pisanek wielkanocnych jest jednym z ulubionych zajęć dzieci
i dorosłych. Chcąc podtrzymać tą tradycję, Biblioteka Publiczna w Łazach zorganizowała po raz czwarty, warsztaty pod hasłem „Malujemy pisanki z Jackiem Nigotem”.
Pan Jacek drapie pisanki Wielkanocne na jajkach różnej wielkości, zarówno kurzych, przepiórczych, jak i strusich. Jak sam mówi: „Wyskrobałem bardzo wiele pisanek, ale każda z nich jest inna, oryginalna”.
23 marca br. pod czujnym okiem Pana Jacka drapali pisanki uczniowie klasy I wraz ze swoją wychowawczynią Joanną Bątorek z Zespołu Szkół nr 1 w Łazach.

Pan Jacek zaprezentował  własne, małe dzieła sztuki, które służyły jako przykłady dla uczestników zajęć. Do wykonania pisanki potrzeba dużo cierpliwości, wyobraźni i czasu. Uczestnicy spotkania wykazali się dużą dozą wyobraźni oraz talentem plastycznym, ozdabiając kolorowe jaja wspaniałymi wzorami. Za pomocą specjalnego nożyka wyczarowywali piękne kwiaty, bazie, koszyczki.
Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi oraz wszystkim uczestnikom za miłe spotkanie, które wprowadziło nas w świąteczna atmosferę.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content