Spotkanie z podróżnikiem Mieczysławem Bieńkiem

Mieczysław Bieniek jest górnikopodróżnikiem. Podczas swoich wypraw stara się przede wszystkim dotrzeć do ludzi, poznać ich świat, ich myśli i serca. Do 2011 roku odwiedził ponad 60 krajów. Szczególnie sobie ceni docieranie do miejsc i celów zdawałoby się nieosiągalnych dla zwykłego podróżnika.

Swoją pierwszą podróż w 50. urodziny odbył do Dalajlamy w Indiach. W końcowej części tej drogi towarzyszył mu filmowiec Paweł Wysoczański. Później, z nakręconych materiałów powstał głośny film dokumentalny „W drodze”. W 2010 roku Bieniek wydał swoją pierwszą książkę „Hajer jedzie do Dalajlamy”, będącą opisem zarówno całej wędrówki do Dalajlamy, jak i wielu przygód z dzieciństwa, życia dorosłego, a przede wszystkim z innych podróży azjatyckich.

Mieczysław Bieniek z pasją para się fotografią, robi też amatorskie filmy ze swoich podróży. Swymi barwnymi opowieściami z miejsca podbija serca publiczności. Dzięki niemu poznajemy świat nie taki, jakim jest on w folderach czy przewodnikach, ale widzimy oczami kogoś, kto wnika w życie codzienne tubylców i choć na moment staje się jednym z nich.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content