Młodzi paleontolodzy

jurajskie_skamienialosci_001

jurajskie_skamienialosci_002

jurajskie_skamienialosci_003

 

 

 

 

 

jurajskie_skamienialosci_004

jurajskie_skamienialosci_005

jurajskie_skamienialosci_006

 

 

 

 

 

 

 

Dla fanów prehistorii i aktywnego wypoczynku Biblioteka w Łazach zorganizowała pieszą wycieczkę do nieczynnego kamieniołomu wapieni jurajskich w Wysokiej. Zajęcia w terenie prowadził paleontolog Rafał Lach, który w ciekawy sposób przybliżył dzieciom historię terenu Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz zapoznał ze skamieniałościami dostępnymi na tym terenie.

Na młodych odkrywców czekało nie lada wyzwanie. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy paleontolog szukając jurajskich skamieniałości. Dzieci poznały różnicę między amonitem właściwym a ośródkiem czyli jego odciskiem. Pamiątką z wyprawy były wspaniałe okazy amonitów, zachowane odciski małży, ślimaków oraz gąbek.

Biblioteka w Łazach zaprasza wszystkie dzieci do uczestnictwa w „Jurajskich Wakacjach”. W programie m. in. piesza i autokarowa wycieczka, plener malarski z Marią Płatek oraz wakacyjna szkoła przetrwania z drużyną harcerską Amonit. Wycieczki i imprezy dla dzieci organizowane są bezpłatnie. Szczegóły: http://www.biblioteka-lazy.pl/?p=4664.

Dziękujemy sponsorom strategicznym Firmie Rathdowney Polska Sp. z o.o. i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łazach za pomoc w organizacji „Jurajskich Wakacji” oraz portalowi informacyjnemu Łazowianie.pl i gazecie „Echa Łaz” za objęcie akcji patronatem medialnym.

 

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content