FERIE NA WESOŁO

Wzorem lat ubiegłych Filia nr 1 w Niegowonicach była miejscem, w którym mile można było spędzić czas ferii zimowych. W ciągu dwóch tygodni odbyło się szereg zajęć skierowanych przede wszystkim dla najmłodszych czytelników. Nie zabrakło zabaw z książką, głośnego czytania, oglądania filmów i bajek, kalamburów, lepienia z plasteliny, gier edukacyjnych i integracyjnych. Były też zabawy na śniegu, jazda na sankach oraz lepienie bałwana.

IMG_0743

Wspólnie z biblioteką szkolną z okazji Tłustego Czwartku dzieci zapoznane zostały z tradycjami i zwyczajami związanymi z tym dniem. Tradycyjnie były pączki i faworki.

Stowarzyszenie Wsi Niegowonice i Niegowoniczki zorganizowały wspólnie z biblioteką warsztaty plastyczne prowadzone przez panią Reginę Baradziej. Uczestnicy zajęć z wielkim zaangażowaniem wykonywali piękne koszyczki, kolorowe kwiatki z bibuły i krepiny oraz kartki okolicznościowe.

W ostatni dzień ferii wszyscy uczestnicy brali udział w zabawach i konkursach. Był też poczęstunek – pizza.

Szkoda, że tegoroczne ferie już dobiegły końca, lecz na pewno pozostanie po nich miłe wspomnienie. Dlatego dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach i zapraszam na następne.

Skip to content