Dzień Bezpiecznego Internetu 2015

400x150_PNG„Lepszy Internet zależy od Ciebie!” – pod takim hasłem 9 lutego obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), którego celem było zainicjowanie dyskusji na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz promocja działań na rzecz pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku bibliotekarze włączyli się w kampanię, organizując szereg różnorodnych zajęć, podczas których ich uczestnicy mogli wspólnie poruszyć aktualne problemy dotyczące zagrożeń online.
Wśród inicjatyw edukacyjnych znalazły się między innymi zajęcia dydaktyczne „Znajomi – nieznajomi”, „@ w Sieci” oraz projekcje kreskówek „Sieciaki” i „Owce w Sieci”. Dzieci i młodzież uczestniczyły także w kursach e-learning dostępnych na platformie kampanii „Dziecko w Sieci”, rozwiązywały rebusy związane z bezpieczeństwem w Internecie, wykonywały prace plastyczne nawiązujące do hasła „Lepszy Internet zależy od Ciebie!” i toczyły z bibliotekarzami niekończące się rozmowy odnośnie tego, w jaki sposób młodzi internauci mogą przyczynić się, aby Internet był miejscem pozytywnym i bezpiecznym, pozbawionym mrocznej strony.

FILIA NR 1 W NIEGOWONICACH


FILIA NR 2 W WYSOKIEJ

FILIA NR 3 W CHRUSZCZOBRODZIE

FILIA NR 5 W ROKITNIE SZLACHECKIM

FILIA NR 6 W CIĄGOWICACH

Skip to content