Ferie w Bibliotece

Dwa tygodnie odpoczynku od szkolnych obowiązków były dla dzieci i młodzieży czasem na wyjazdy i wyprawy, spotkania z kolegami, rozwijanie pasji i zainteresowań. Był to także moment, w którym mogli skorzystać z propozycji spędzenia wolnego czasu w różnego rodzaju instytucjach, wśród których znalazły się także Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach oraz 6 filii bibliotecznych.
W Łazach ferie rozpoczęto zajęciami „Z bezpieczeństwem za pan brat”. Kolejne dni przynosiły ze sobą odmienne atrakcje i wyzwania dla młodych czytelników. 30 stycznia fani dużego ekranu wzięli udział w seansie „Kina w Bibliotece”, natomiast drugi tydzień ferii rozpoczął się „Historią z @ w tle”, podczas którego w bibliotece toczyły się drużynowe zmagania o tytuł wirtualnych znawców gminy.
6 lutego w progach Czytelni zawitała tajemnicza babcia Agata, która z pasją i zaangażowaniem przekazała dzieciom i młodzieży tajniki wyszywania i szydełkowania, wywołując w nich ogromną chęć na zabawy z igłą i nitką. Równolegle w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Łazach i w Niepublicznym Przedszkolu “Biedroneczki” w Łazach odbywały się „Zimowe opowieści” – głośne czytania bajek o wróżce Amelce i jej asystencie … . Najmłodszym czytała m.in. uczennica klasy VII Magdalena Czerwińska. Ostatni dzień ferii upłynął pod znakiem plastycznej sportowej rywalizacji, gdyż tematem dnia były sporty zimowe.

Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe projektu  „Ferii w Bibliotece” oraz wszystkim, którzy brali udział w zajęciach proponowanych przez Bibliotekę za wspólnie spędzony czas.

Skip to content