Biblioteka w Łazach laureatem projektu “Kodowanie w bibliotece”

kodowanieMiło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach jest jednym z laureatów projektu „Kodowanie w bibliotece” organizowanego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Już wkrótce w naszej bibliotece pojawią się 3 tablety, 3 gry edukacyjne „Scottie go!” i 3 roboty Photon wraz z akcesoriami, dzięki którym zakodujemy  się na dobrą zabawę – wzbogacimy ofertę edukacyjną, ucząc podstaw programowania.

Biblioteka w Łazach od dawna prowadzi działania edukacyjne o tematyce związanej z nowymi technologiami dla dorosłych i młodych mieszkańców naszej gminy.  Bierzemy udział w ogólnopolskim „Tygodniu z Internetem”, przybliżając potencjał technologii mobilnych, a także umożliwiamy dostęp do czytelni internetowej Ibuk Libra. Minione lata to również spotkania on-line z wieloma popularnymi osobami („Spotkania z pasjami” i „Akcja e-motywacja”), projekt „Cyfrowi 50+” – bezpłatne szkolenia komputerowe dla osób 50+ prowadzone przez Latarnika Polski Cyfrowej oraz projekty „Tablety w Twojej Bibliotece” i „E-kompetencje osób dorosłych”. Zajęcia z robotami będą kolejnymi nowatorskimi działaniami edukacyjnymi, będącymi odpowiedzią na ważne potrzeby najmłodszych mieszkańców.

Skip to content