Harcerskie wspomnienia…

Wiele rajdów i biwaków, niezliczona ilość przygód i jeszcze większa liczba wspomnień – to wszystko czekało na uczestników wernisażu wystawy „10 lat z Amonitem” poświęconej 1 Grunwaldzkiej Drużynie Harcerskiej „Amonit”, który odbył się 10 lipca br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach.


Wystawę prezentowaną w Galerii na Piętrze Biblioteki w Łazach opracowały i przygotowały Magdalena i Weronika Czerwińskie, harcerki 1GDH „Amonit”. W jej uroczystym otwarciu, któremu towarzyszyło przecinanie wstęgi w drużynowych barwach, uczestniczyli harcerze, sympatycy „Amonitu”, członkowie rodzin harcerzy i mieszkańcy gminy. Kolejne tablice wystawy poświęcone są drużynowym działaniom danego roku. Oglądając wystawę, zgromadzeni w Bibliotece mogli wsiąść w wehikuł czasu, którym cofnęli się o dekadę i zobaczyli zdjęcia i dyplomy składające się na harcerskie wspomnienia. Wystawie towarzyszyła ekspozycja kroniki, w której skrzętnie opisywano wydarzenia z drużynowego życia, a także to bez czego, nie może się obyć niemal żadna harcerska zbiórka, czyli dźwięki gitary i wspólny śpiew, do którego zaprosili uczestników wernisażu harcerze, wspierając gości tekstami harcerskich piosenek z drużynowego zeszytu jednej z harcerek.
Zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki w Łazach i obejrzenia wystawy „10 lat z Amonitem”. Wystawa czynna jest do 20 września 2019 r. w godzinach pracy Biblioteki.

Skip to content