Poranek spod znaku magii i miecza

DSC_320017 października 2019 r. z uczniami z Zespołu Szkół im. prof. R. Gostkowskiego spędziliśmy poranek spod znaku magii i miecza. Wszystko za sprawą Pawła Kopijera i spotkania poświęconego jego książce „Mrok we krwi”. Paweł Kopijer to przedsiębiorca, menadżer, wykładowca akademicki, trener, coach, konsultant i ekspert efektywności rozwoju. Studiował matematykę, elektronikę i zarządzanie, absolwent brytyjskiego MBA. Po 25 latach pracy w biznesie postanowił spełnić jedno ze swych marzeń, dzięki czemu w ręce czytelników trafiła powieść fantasy „Mrok we krwi”.


WYOBRAŹNIA – MARZENIA – ROZWÓJ: to według autora słowa klucze do sukcesu. Pan Paweł wokół nich zbudował spotkanie będące zachętą do działania i motywacją dla młodzieży. Podkreślił, że aby się realizować, należy nieustannie testować wyobraźnię, bo to jej zawdzięczamy mnóstwo rzeczy, nowinek i wynalazków, zaznaczając, że jest ona kluczem do osiągania  tego o czym marzymy. Ludzi dzieli na tych, którzy mają marzenia i po nie sięgają, stawiają cele i realizują je oraz takich, którzy mając marzenia, nie umieją ich spełniać, będąc pełnymi obaw i braku wiary w siebie. Zachęcał młodzież do rozwijania siebie poprzez naukę. Zwrócił uwagę, że uczymy się przez obserwację i wyciągając wnioski z sukcesów i porażek.
Autor przygotował też prezentację i opowiedział o powstaniu i fabule powieści „Mrok we krwi”. Wątki kolonizacji kontynentów oraz przejęć władzy w królestwie, dzika przyroda, plemię druidów i magia – to kanwa historii fantasy. Mędrzec Druwian, Skra-Winea posługująca się mocą teleportacji, zabójca Noran, tajemniczy Gromir – co łączy wszystkie postacie? Związani intrygami i zadaniami, mierzą się z przeznaczeniem i rządzą władzy absolutnej. Pan Paweł przybliżył młodzieży losy głównych bohaterów, a potem zaprosił zgromadzonych w sali Miejskiego Ośrodka Kultury do grupowego quizu. Drużyny pracowały z maksymalnym zaangażowaniem, aby wyłonić zwycięzców, którzy otrzymali zakładki z postaciami występującymi w książce. Nie obyło się bez pytań do autora, wśród których znalazły się te, o kolejne plany wydawnicze, marzenia i cele, a także sposoby na sukces.

Skip to content