Jak w ulu, czyli kolejny “Zielony czwartek” w Bibliotece

Kim jest bartnik? I jak odróżnić pszczołę od osy? – czyli czego dowiesz się odwiedzając Bibliotekę…
24 lipca 2020 r. – to wakacyjny dzień z Biblioteką w Łazach, który odbył się pod hasłem małych brzęczących owadów – pszczół.
Zajęcia edukacyjne poprowadził Michał Łada – bibliotekarz, ale także pasjonat pszczelarstwa. Dzieci, które wzięły udział w warsztatach, dowiedziały się m.in. o tym na czym polega zawód pszczelarza, jak wygląda jego strój roboczy i czego dotyczą jego codzienne obowiązki. Ponadto podczas zajęć dzieci zapoznały się z jedną z polskich wielowiekowych tradycji – bartnictwem.
Zajęcia z Panem Michałem to połączenie świetnej zabawy z edukacją i wychowaniem w zgodzie z wartościami i ideałami ochrony przyrody. Zwieńczeniem wspólnie spędzonego czasu było wykonywanie świec z wosku pszczelego, a ponadto każdy uczestnik mógł własnoręcznie wykonać swój unikalny znak bartny.