Zielony czwartek i “Kwietne łąki ” z Biblioteką

Trawy, kolorowe kwiaty,  zioła, to niecodzienna jak na razie kompozycja kwietnej łąki w przestrzeni miejskiej, miejsca kolorowego, pachnącego i pełnego pozytywnej energii. Ich projekty powstały w parku przy Miejskim Ośrodku Kultury podczas plenerowych zajęć plastycznych.

W czwartek 30 lipca 2020 r. odbył się „Zielony czwartek” z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Łazach pod hasłem „Kwietne łąki”. W jego trakcie dzieci i młodzież poznały mnóstwo gatunków kwiatów przyjaznych owadom, które znaleźć można na okolicznych łąkach, a później przystąpiły do malowania własnych kompozycji składających się najbarwniejszą alejkę w naszej gminie. Na razie projekty łazowskiej kwietnej łąki powstały na ścieżce w miejskim parku w Łazach, uczestnicy zajęć swoje kompozycje wymalowali kolorową kredą.

Dominowała zieleń trawy a ubogacały ją czerwona i biała koniczyna, niebieski dzwonek rozpierzchły, w lekkim odcieniu fioletu lebiodka pospolita. Bardzo często w kompozycjach pojawiał się przetacznik kłosowy, biały krwawnik, czerwone maki i różnokolorowe barwy łubinu nie mogło zabraknąć niebieskich chabrów. W zaprojektowaniu kwietnej łąki bardzo pomocne okazały się kwiaty i zioła, które można było zobaczyć w dużym wazonie oraz na zdjęciach.
Na razie powstały projekty, mamy nadzieję, że w Łazach i okolicznych miejscach znajdą się miejsca, gdzie powstaną kwietne łąki cieszące swoją różnorodnością mieszkańców.

Skip to content