Odjazdowy Bibliotekarz 2021! – relacja

Rajd odjazdowy bibliotekarz 2021 - zdjęcie grupowe uczestników

Czy jest coś, co łączy miłośników książek i entuzjastów rowerowych wycieczek? Na pewno jest jeden taki dzień – w którym Ci kochający książki wraz z tymi, którzy uwielbiają rowery (są też tacy, którzy lubią jedno i drugie) wybierają się na wspólny rajd organizowany przez bibliotekarzy w całej Polsce. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach już po raz ósmy włączyła się w akcję i zorganizowała wycieczkę rowerową pod nazwą Odjazdowy Bibliotekarz, w której wzięło udział wielu entuzjastów dwóch kółek.
17 lipca w centrum Łaz królował kolor pomarańczowy: balony, chorągiewki, koszulki – uczestników rajdu rowerowego nie sposób było nie zauważyć. Kiedy zegary wybiły równo godzinę 10:00 peleton bibliotekarzy, czytelników i przyjaciół biblioteki ruszył spod placu przy fontannie. Meta tegorocznej wyprawy znalazła się w Grabowej na placu przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Ponad sześćdziesięciu rowerzystów wyruszyło trasą przez Głazówkę, następnie Słotwinę, Dębinę, Niegowonice i Niegowoniczki, pokonując kilkanaście kilometrów pełnych malowniczych widoków, wysokich wzniesień i pagórków po niemałych trudach dotarło do Grabowej. Tam czekały na wszystkich ciekawe atrakcje. Wspólne pieczenie kiełbasek, konkurencje sportowe, zabawy zręcznościowe i quiz wiedzy wzorowany na teleturnieju „Jeden z dziesięciu” z pewnością były uświetnieniem rowerowego wyzwania. Jak co roku gratkę dla uczestników stanowiła też odjazdowa loteria.

Tegoroczny rajd rowerowy odbył się w przyjemnej, ciepłej atmosferze. Po niemal dwuletniej przerwie, podczas której z uwagi na panujące obostrzenia organizacja wspólnej wycieczki była niemożliwa, Odjazdowy Bibliotekarz był wyjątkowo wyczekiwany i w rezultacie udał się fantastycznie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wyprawy, tym, którzy wsparli naszą akcję: Wydziałowi Rozwoju i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Łazach, Parkowi Wodnemu Jura, Gabinetowi Fizjoterapii Katarzyny Gronowskiej, firmie Max Elektro Łazy, Aptece Radix w Łazach, panu Tomaszowi Pilchowi, za zabezpieczenie trasy rajdu policjantom Komisariatu Policji w Łazach oraz Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu i przede wszystkim strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowej – bez Waszego wsparcia by się nie obyło.

Skip to content