Ambasadorzy czytelnictwa, czyli o najaktywniejszych czytelnikach 2021 roku

Upominki przygotowane dla laureatów akcji ambasadorzy czytelnictwa

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach po raz drugi wyróżniła najaktywniejszych czytelników, tym razem 2021 roku. Nagrody Ambasadorom Czytelnictwa przyznano w dwóch kategoriach: czytelnikom dorosłym (korzystającym z działu Wypożyczalni dla dorosłych), jak również czytelnikom odwiedzającym Oddział dla dzieci i młodzieży.
Ambasadorzy Czytelnictwa to użytkownicy Biblioteki w Łazach, którzy w ubiegłym roku wypożyczyli największą ilość książek, często odwiedzali naszą placówkę, terminowo dokonywali zwrotów lub prolongaty wypożyczonych egzemplarzy, stając się tym samym przyjaciółmi instytucji. W nagrodę za wyróżniającą się aktywność czytelniczą otrzymali dyplom uznania i upominek.
Z raportu Biblioteki Narodowej wynika, że w roku 2021 poziom czytelnictwa w Polsce nieznacznie wzrósł: z 39% odnotowanych w 2019 r. do 42% obecnie. Choć liczby z roku na rok powoli rosną, to jednak wielu z nas nadal może szokować fakt, iż w minionym roku aż 58% Polaków nie przeczytało ani jeden książki. Na szczęście w naszej Gminie entuzjastów czytania nie brakuje.
Dzięki nowoczesnemu systemowi udostępniania bibliotekarze mogli przygotować ranking najaktywniejszych czytelników. Rywalizacja o miano Ambasadorów Czytania była wyrównana i niemal do ostatniego dnia grudnia rozstrzygały się losy wyników.  Dyrektor Biblioteki wraz z kierownikami Wypożyczalni i Oddziału dla dzieci i młodzieży postanowili przyjrzeć się statystykom, wyróżnić i symbolicznie nagrodzić „wzorowych” czytelników. Byli wśród nich m.in.: laureaci Wypożyczalni dla dorosłych: pan Andrzej Dachowski, pani Urszula Dachowska, pani Jolanta Dydak, pani Wanda Gocyla, pani Monika Jędrusik, pani Ewa Kubiczek, pan Mieczysław Kułak, pani Zofia Pabich, pani Jolanta Rudy, pani Henryka Soja, pani Dorota Waksmańska, pani Aleksandra Zub; nagrodzeni w kategorii dzieci i młodzież: Adam Bębenek, Julia Bębenek, Natalia Bębenek, Wojciech Chabecki, Zuzanna Jastrzębska, Laura Moszczowska, Daniel Moszczowski, Iwo Pająk, Leon Pająk, Oliwia Rosikoń. Zofia Zacłona. Upominki zostaną wręczone czytelnikom w pierwszym kwartale 2022 roku. Serdecznie gratulujemy naszym Ambasadorom i zachęcamy wszystkich do częstego odwiedzania Biblioteki i wypożyczania naszych zbiorów.

Skip to content