Relacja z 27 spotkania Znane i nieznane losy bliskich – historia rodziny zapisana w fotografii

Piękna drewniana oprawa, a w środku czarne karty wypełnione fotografiami w różnym rozmiarze i kolorze począwszy od sepii do fotografii czarno białej – to album fotograficzny uzupełniany przez lata w rodzinie pani Bożeny Pierwochy, która udostępniła go wraz z innymi fotografiami do cyfrowego archiwum.

Można zobaczyć je na stronie www.cas.org. Serce uczestników spotkania z cyklu „Znane i nieznane losy bliskich”, które miało miejsce 28 września br. w Bibliotece w Łazach (tradycyjnie odbywającego się w ostatnią środę każdego miesiąca), skradły dwie małe dziewczynki z sankami, których fotografie znalazły się na pierwszej stronie tegoż albumu. To był początek opowieści o rodzinie, która z małopolski przyjechała do Łaz dawno temu, do miejsca które stwarzało warunki do osiedlenia się na stałe. Ówczesne zakłady pracy, które funkcjonowały tu w przeszłości dawały taką możliwość. Następne strony przedstawiały fotografie rodziny na przestrzeni lat, jej kolejne pokolenia. Każda z fotografii to źródło informacji nie tylko o bliskich, ale również o miejscach, które stanowiły niejako tło ich wykonania. Przeglądając kolejne karty albumu pani Bożeny uczestnicy spotkania słuchali jej ciekawych opowieści o bliskich, ich talentach i umiejętnościach. Babcia na przykład szyła piękne suknie, spódnice i bluzki nie tylko dla rodziny, ale również znajomych. Wiele fotografii z różnych miejsc potwierdziło, że rodzina lubiła podróżować i odwiedzać ciekawe miejsca w Polsce. Jedna z nich znajduje się na pierwszej stronie  www.cas.org, promując zbiory ogólnopolskiego cyfrowego archiwum. Przedstawia wnuczki z babcią, gdzie tłem są polskie Tatry.
Pani Bożeno dziękujemy za ciekawe spotkanie i udostępnione zdjęcia, a wszystkich chętnych by poznawać ciekawe historie zapraszamy na kolejne spotkanie  26 października 2022 r.

Skip to content